Dzień Wiosny

Witamy Cię, Wiosno!

21 marca zawitała do nas wiosna. Wszystkie dzieci z naszego przedszkola aktywnie włączyły się w uroczyste powitanie tej pięknej pory roku. Podczas uroczystości przedszkolaki wspólnie z bocianem, niedźwiedziem i żabką szukały wiosny. Otrzymały od niej list z podpowiedziami, gdzie należy jej szukać. Okazało się, że wiosna jest już w lesie, tam zaczynają wyrastać młode liski na drzewach, ze snu budzą się niedźwiedzie, mrówki i inne zwierzęta. Przyszła też na łąkę, tam pobudziła uśpione motyle, pszczoły i inne owady. Na łące pojawiają się pierwsze kwiaty, rośnie zielona trawa, to też jej sprawka. Wiosna zawitała na pole, to dlatego śpiewają tam pięknie ptaki i kicają szczęśliwe zające. Na polu zaczyna wyrastać zboże i inne rośliny. Pojawiła się w stawie, gdzie są skaczące zielone żabki i latające ważki oraz kwitnące na żółto kaczeńce. Ostatecznie dzieci dowiedziały się, że wiosna już przyszła, już tu jest, jest wszędzie dookoła i w każdym miejscu wygląda trochę inaczej. Wiosna przyniosła ze sobą ciepłe słoneczko, trochę deszczu żeby podlewał rośliny i dużo kolorowych kwiatów.