Mróweczki

Grupa Mróweczki to dzieci 3 i 4 letnie. Grupa liczy 26 dzieci. Jest to ich drugi rok w przedszkolu. Dzieci chętnie tu przychodzą, są pogodne, otwarte, ciekawe i aktywne zarówno podczas zabaw jak i zajęć. Wychowankowie bardzo lubią różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe, organizowane  w sali przedszkolnej jak i na placu zabaw. Wspólnie chętnie uczą się zasad zgodnego współżycia w grupie. Starają się być samodzielne i koleżeńskie. Z chęcią uczą się nowych wierszyków, piosenek i rymowanek. Bardzo też lubią zabawy ruchowe, dydaktyczne i tematyczne w kącikach zainteresowań.

Każdy dzień wypełniony jest radosną zabawą, zajęciami edukacyjnymi, zajęciami dodatkowymi oraz spacerami, dzięki czemu uśmiech nie znika z dziecięcych twarzy. Mróweczki bardzo lubią zabawy ruchowe na placu przedszkolnym, uwielbiają zjeżdżalnie i piaskownice. Po tak intensywnym przedpołudniu przedszkolaki odpoczywają słuchając czytany bajeczek, muzyki klasycznej lub kołysanek. Edukacja łączy się z zabawą, przez co dzieci zdobywają nowe wiadomości i umiejętności. Czynności samoobsługowe sprawiają Mróweczkom coraz mniej trudności. W grupie pracują panie Aneta i Ania, wspomaga je również pani Ania.

          Z uśmiechem na twarzach i wiarą we własne możliwości z łatwością sprostają wszystkim wyzwaniom, a pobyt w przedszkolu będzie dla nich czasem przyjemności i wszechstronnego rozwoju.

 

Przedszkole Samorządowe Nr 82 "Stumilowy Las"
w Białymstoku
ul. Zbigniewa Herberta 63
15-779 Białystok
tel: 85 688 32 87
      509 549 497

e-mail: ps82@um.bialystok.pl
Powrót na początek strony