Lekcje biblioteczne

Z lekcji bibliotecznych w bibliotece Filii Nr 4 korzystają bardzo chętnie dzieci z grupy „Misie”, „Krasnoludki”.

Dzieci z grupy „Misie” uczestniczyły już w 3 spotkaniach na terenie biblioteki, były to następujące tematy: „Wakacyjne podróże po Polsce”, „Liściaki leśne zwierzaki”, „Drzewa w Stumilowym Lesie”.

Natomiast dzieci z grupy „Krasnoludki” spotkały się w bibliotece dwa razy. Na pierwszym spotkaniu w październiku dzieci wykazały się znajomością zręczności, rozpoznawania przedmiotów za pomocą zmysłów i poznały bohaterów leśnego przedszkola do, którego chodziły zwierzęta razem z dziećmi. Dzieci wspólnie z Panią bibliotekarką ustaliły, że takie przedszkole może być fajne.

Kolejne spotkanie w listopadzie poruszało tematykę odwagi oraz tego, czego dzieci się boją. Mały miś bohater książki boi się, że nie potrafi robić tego, co duże niedźwiedzie. Jednak wiara w siebie powoduje zmiany w jego życiu. Otrzymuje czarodziejskie piórko. Czy ono mu pomoże? Tak, miś pokonuje lęk, odkrywa w sobie odwagę. Czy to zasługa piórka? Dzieci stwierdziły, że nie, to wiara w siebie pomogła misiowi, a on znalazł w sobie pokłady dobroci i odwagi. Po skończonym opowiadaniu i rozmowie każdy przystąpił do rysowania. Dzieci rysowały to czego się boją, były to: duchy, zwierzęta, nocne stworki, potem te strachy zostawiły w szklanym słoiku. Czy jesteś odważny, czy ostrożny? - zadaniem dzieci było wysłuchanie zdań i po zastanowieniu się wybranie. Oczywiście na koniec każdej lekcji była przejażdżka pociągiem między półkami i pożegnanie się z pracownikami biblioteki.