Mikołajki

Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni w roku. Wszyscy przygotowują się do niego starannie. Każda grupa wykonuje bardzo ciekawe prace plastyczne płaskie i przestrzenne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Wszystkie grupy przygotowują zaproszenie oraz piosenkę lub wiersz, które będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkową osobą. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością. W dniach poprzedzających imieniny Mikołaja przedszkolaki mają możliwość napisania lub narysowania do niego listu, w którym mogą zawrzeć prośby o wymarzone prezenty. Na listy czeka specjalna skrzynka, z której wszystkie trafiają do Mikołaja.

6 grudnia wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już od samego rana zawitał do naszego przedszkola.

Nasz gość zaczął swoją wizytę od naszych najmłodszych. Dzieci z grupy I i II pierwszy raz witały Mikołaja w przedszkolu. Wszystkie bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Trwało to jednak krótko. Maluszki dzielnie zaprezentowały przygotowane występy, rozmawiały z Mikołajem, opowiadały o zabawach w Przedszkolu. Mikołaj wręczył każdej grupie wspaniałe prezenty.

Nasze starszaki musiały wykazać się cierpliwością, ponieważ Mikołaj zawitał do nich nieco później. Jednak rozmowa z  gościem, zabawa, kolorowe prezenty zrekompensowały dzieciom długie oczekiwanie. A prezenty były wspaniałe. Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniała pamiątką tego spotkania.

Dzieci długo wspominały ten dzień, dzieliły się wrażeniami, ponownie oglądały prezenty.