Projekt "Podlesiaki"

Goście z II Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku  z proekologicznymi zajęciami w przedszkolu.

Na przełomie lutego i marca w grupach starszych, tj. „Misie”, „Motylki” i „Zajączki” zostały przeprowadzone zajęcia proekologiczne o tematyce leśnej, w ramach projektu „Podlesiaki” - Olimpiada - zwolnieni z teorii, realizowanego przez uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku.

Poznajcie „Podlesiaki”! ”Jesteśmy grupą zaangażowanych młodych ludzi, którzy postanowili podzielić się swoją pasją do ochrony środowiska z najmłodszymi. W świecie, gdzie ekologia staje się coraz ważniejsza, chcemy zaszczepić miłość do naszej planety już od najmłodszych lat. „Podlesiaki” to wyjątkowy projekt edukacyjny dla przedszkolaków, w którym uczymy o ekologii w zabawny i przystępny sposób .”

Licealiści uwrażliwili dzieci na otaczającą przyrodę leśną i jej mieszkańców, zachęcali do dbania o naturę, środowisko, w którym żyjemy. Przedszkolaki z zainteresowaniem uczestniczyły w zaproponowanych aktywnościach, były to: pogadanka, pantomima, kolorowanki, wspólne zabawy ruchowe. Wszystkie działania dostosowane były do wieku i możliwości dzieci, pobudzały ciekawość, możliwość zdobywania nowych umiejętności, wiedzy oraz dzielenia się wiedzą.

Na zakończenie spotkań, każdy przedszkolak otrzymał leśnego zwierzaka – pluszaka oraz dyplom „Strażnika Lasu”. Dzieci były zachwycone obecnością młodych prowadzących, opowiadały o swoich leśnych przygodach i chciały, aby goście zostali z nimi na dłużej.