Rocznica odzyskania niepodległości

,,Tym, co zmarli za Ojczyznę, hołd wdzięczności Polska składa” - tymi słowami dzieci z grupy IV Zajączki, w dniu 10.11.23 r. rozpoczęły w naszym przedszkolu obchody 105 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W uroczystości uczestniczyły całe rodziny: dziadkowie, rodzice i dzieci. Było to wspólne, wielopokoleniowe, patriotyczne śpiewanie. Wszyscy z dumą i powagą zaśpiewali hymn państwowy ,,Jeszcze Polska nie zginęła”. Dzieci zaprezentowały część artystyczną. Poprzez piękne recytacje wierszy i śpiew pieśni patriotycznych, oddały szacunek i pamięć tym, którym zawdzięczamy wolność i pokój. W trakcie uroczystości panowała podniosła atmosfera, której towarzyszyły chwile refleksji, zadumy, pięknych przeżyć i wzruszeń.

Ważnym elementem realizacji treści patriotycznych w grupie Zajączki, było też wykonanie przez dzieci prac plastycznych, wyeksponowanych w grupowej galerii. Dzieci udały się też do lokalnego Miejsca Pamięci Poległych za Ojczyznę, w którym zapaliły znicze.

W dniu 17.11.23 r. odwiedziły pensjonariuszy z Domu Pomocy Społecznej przy ul. Świerkowej w Białymstoku. Podczas spotkania recytowały wiersze i wspólnie z mieszkańcami śpiewały pieśni patriotyczne. Była to nie tylko niezwykła lekcja historii i patriotyzmu, ale również lekcja empatii i szacunku w stosunku do osób starszych.