"Tydzień Pluszowego Misia"

Misie, książki o misiach, prace plastyczne, wierszyki, historyjki, opowiadania, bajki, piosenki, tańce i zabawy z przytulankami. Dzieci przynosiły swoje maskotki i ulubione książki, czytane przez nauczycielki i chętnych rodziców. Tak w tym tygodniu minął dzieciom w przedszkolu tydzień związany z tematyką „Pluszowego Misia”.

W ramach propagowania czytelnictwa jak zaplanowano we wtorek 24 października odbyło się w grupach starszych 5 – 6 latkach spotkanie z pisarzem Panem Norbertem Kościeszą.

Norbert Kościesza o sobie: „Na ile czas i dzieci pozwolą, oddaję się jednej z moich pasji, jaką jest pisanie. Od kilku lat tworzę opowieści, baśnie i legendy, które mają nieść ze sobą morał, a przy tym sprawiać radość dzieciom i dorosłym”.

Nasz gość zaprezentował dzieciom swoją twórczość. Z wielką pasją i zaangażowaniem opowiadał o swoich książkach. Dzieciom podobały się opowieści, były w nich: rusałka Roza i jej ojciec król oraz chłopczyk Ździebełko zamieniony w żabę, elfy, czarownice, magiczne przedmioty. Wartością w książkach pisanych przez Pana Norberta jest morał, zwycięża dobro, przyjaźń, szacunek, odwaga, mimo tego iż bohaterowie są różni, potrafią współpracować, pomagają sobie wzajemnie, nie poddają się. Jak każdy popełniają błędy, ale potrafią je naprawić. Jak to w baśniach i legendach bywa jest też, ziarenko prawdy. W dzisiejszych czasach potrzebujemy takich wartości. Dzieciom bardzo podobały się książki, opowieści Pana Norberta, największą uwagę przykuwały magiczne przedmioty „Miotła Gienia”, „Kostur Ducha Gór” oraz strój autora nawiązujący do baśni i legend. W trakcie spotkania można było zauważyć taką chęć autora do przebywania z czytelnikiem tak młodym jak przedszkolaki. Były pytania, pomysły prezentowane przez dzieci, zaciekawienie poruszaną tematyką. Dzieci otrzymały od autora zakładkę do książki.

Tytuły: "W leśnym stawie", "Opowieści starej puszczy. Przygody Kinguńci-Śmiechuńci i Norbuńcia-Psotuńcia" inne.

Dzieci młodsze mogły w tych dniach spotkać się z bohaterami bajek o misiach: Kubusiem Puchatkiem, królikiem, niedźwiadkiem. Do sal przychodziły przebrane panie. Czytały dzieciom bajki, rozmawiały o ulubionych książkach, zachęcały i zapraszały dzieci do odwiedzenia biblioteki przedszkolnej wraz z rodzicami.